Drachten droomt. Droom je mee?
Van vrijdag 20 tot en met zondag 29 november 2026 vindt Licht op Drachten plaats. Tijdens dit gratis lichtkunstfestival verandert het centrum van Drachten tien avonden lang in een wandelroute van ongeveer drie kilometer, langs lichtkunstwerken, verhalen en bijzondere ontmoetingen.
Deze editie staat in het teken van dromen. Vijf kunstenaars weerspiegelen de dromen van vijf groepen: kinderen, jongeren, inwoners, de stad en de natuur.
Programma in en rond De Lawei
De Lawei is het officiële start-, eind- en informatiepunt van de wandeling, maar er zijn deze dagen meer lichtpuntjes. Bekijk een unieke installatie van kunstenaar en theatermaker Judith Nab in een leeg winkelpand; zoek de dromen-lichtslinger die in het gebouw hangt, gemaakt door kinderen van de BSO; ga naar ons Filmhuis voor drie documentaires of doe mee aan een speciale activiteit van het Filosofisch Reisburo en Wurk yn oanpak.
-
De wandeling
Het officiële start-, eind- en informatiepunt is De Lawei aan de Gauke Boelensstraat. Je kunt de wandeling op elk moment maken tussen 17.00 en 22.00 uur. De rondwandeling van ruim 3 kilometer loopt door het centrum, langs winkelstraten, pleinen en parken. Je kunt ook op een andere plek instappen. Onderweg helpen de lichtgevende konijnen je de weg te vinden. Parkeren kan onder meer op het Kiryat Onoplein en in de parkeergarage onder het Raadhuisplein. De route vind je hier.
-
Diorama - Judith Nab
In Diorama ontstaat achter de etalageruiten van een leegstaand winkelpand een bijzondere kijkdoos. Bewegende beelden, spiegelingen, animaties en muziek brengen de wereld van kinderen tot leven. Tegelijkertijd weerspiegelen de ramen de straat en de mensen die er voorbijkomen.
Zo ontmoet de fantasie van kinderen de ervaring van volwassenen. Terwijl je naar het werk kijkt, verschijnt ook iets van jezelf in het beeld. Wat zag je vroeger? Wat zie je nu? En welke dromen draag je nog met je mee?
De animaties zijn gemaakt door Peter Wassink. De Italiaanse muzikant en componist Simone Giacomini maakte speciaal voor het werk nieuwe muziek, met invloeden uit klassieke piano en elektronische muziek.
-
Een lichtslinger van lampenkappen
Kinderen van de BSO maken lampenkappen waarin hun dromen een plek krijgen. Die vormen samen een lange lichtslinger, die je kunt bewonderen in ons gebouw.
-
Dromen op het witte doek
Tijdens Licht op Drachten draaien er drie bijzondere documentaires in ons Filmhuis, die je met korting kunt bekijken. Per persoon krijg je € 2,- korting op de reguliere ticketprijs* van onderstaande films. Gebruik hiervoor actiecode VonkFilm2026 bij het bestellen**.
*Reguliere prijs € 11,- CJP/jongeren € 9,-
**De actie is niet te combineren met andere kortingen
Agenda
-
Filosofische wandeling
Het Filosofisch Reisburo organiseert in samenwerking met Wurk yn oanpak een wandeling waarbij buiten zijn wordt gecombineerd met toegankelijke gesprekken over grote en kleine levensvragen. Filosofische voorkennis is niet nodig. Zodra er meer bekend is, lees je dat hier.
Meer informatie en FAQ
Op de site van Licht op Drachten vind je nog meer informatie en antwoorden op veelgestelde vragen.