Singer-songwriter

Hier draait het om het lied. En om de stem erachter. Bij onze singer-songwriters zit je dichtbij: geen poespas, alleen woorden, muziek en wat er ontstaat tussen podium en publiek. Soms klein en breekbaar, soms vol kracht. Maar altijd eerlijk en recht uit het hart.

Agenda

  • Daisz

    Psycho-melodisch
    za 14 feb

    Daisz komt naar De Lawei.

    Daisz, bekend als de rappende psycholoog en singer-songwriter met meer dan 100.000 volgers op TikTok, maakt de sprong van poppodium naar theater. Na uitverkochte shows door het hele land verruilt ze de spotlights voor het podiumlicht van het theater, met één missie: haar publiek écht raken. 

    In deze gelaagde theatervoorstelling smelten muziek en psychologie samen tot een intieme ervaring. Daisz deelt haar verhalen en songs met een zeldzame openheid en laat je voelen hoe muziek kan troosten, confronteren én verbinden. Psycho-melodisch is er voor jongeren die op zoek zijn naar herkenning, maar net zo goed voor volwassenen die muziek durven toelaten als een vorm van emotionele verdieping. Geen theater vol maskers, maar een plek waar kwetsbaarheid kracht wordt – rauw, oprecht en ontroerend. 

  • Tim Knol

    Wanderings
    do 12 mrt

    Tim Knol komt naar De Lawei.

    Tim Knol wandelt. Op Texel, door Noorwegen met zijn dochtertje op zijn rug, rondom het IJsselmeer, van het drielandenpunt naar Groningen. Tijdens die wandelingen kijkt hij terug op zijn vroegere leven als de gezellige, maar ook gevaarlijk dikke singer-songwriter. Het wandelen is langzaam maar zeker in Tims liedjes geslopen. Rusteloosheid heeft plaatsgemaakt voor bezinning, boosheid werd liefde. 

    Tijdens Wanderings vertelt Tim over zijn lange tochten en speelt hij de liedjes die daarbij een belangrijke rol speelden. Al is Tim veranderd, gelukkig is er toch veel bij hetzelfde gebleven. Tim brengt solo op een podium vol met instrumenten prachtige covers en veel nieuwe liedjes.

  • Gurbe Douwstra

    Âld en (heal)wiis?
    za 21 mrt

    Gurbe Douwstra komt naar De Lawei.

    Hoe ouder, hoe wijzer – of is het toch: hoe ouder, hoe gekker? Met een knipoog én de nodige diepgang onderzoekt singer-songwriter Gurbe Douwstra in zijn nieuwe theater-liedjesprogramma wat het eigenlijk betekent om ouder te worden. Zelf inmiddels zeventig, maar nog jong van geest, kijkt hij terug én vooruit. Met verwondering, humor en een gezonde dosis zelfspot. 

    Âld en (heal)wiis? is een warm en persoonlijk programma vol nieuwe liedjes, eerlijke verhalen en smeuïge anekdotes. Uiteraard ontbreken ook de bekende nummers uit zijn lange carrière niet – liedjes die al jaren geliefd zijn bij zijn publiek. Samen met multi-instrumentalist en vriend Jan de Vries brengt Gurbe een intieme voorstelling waarin het leven in al zijn eenvoud en complexiteit doorklinkt. Ouder worden, verliezen, liefhebben, lachen om jezelf – alles komt langs, in woorden en muziek. 

  • Raquel Kurpershoek

    Mil cosas
    za 28 mrt

    Raquel Kurpershoek komt naar De Lawei.

    De Cubaanse bolero Mil cosas, in 1957 vertolkt door de Dominicaanse zanger Alberto Beltrán, is de titel van de eerste EP van de Spaans-Nederlandse zangeres Raquel Kurpershoek. In dit gelijknamige theaterconcert vertolkt ze liedjes uit verschillende Latijns-Amerikaanse landen, muziek waarmee Kurpershoek zich diep identificeert. 

    Ze groeide op in een gezin waar kunst altijd aanwezig was. Haar Andalusische moeder was flamencodansdocente, haar vader was schrijver, kunsthistoricus en een gepassioneerd reiziger. De muzikale herinneringen aan de landen die hij bezocht – zoals Argentinië, Ecuador, Brazilië, Mexico en Cuba – kreeg ze van jongs af aan mee. Raquel studeerde Latijns-Amerikaanse muziek aan Codarts Rotterdam en won diverse prijzen, waaronder op het Andrea Parodi World Music Festival. Verwacht een avond vol klankkleuren, passie en emotie, recht uit het hart van een veelbelovende zangeres.

  • OGENE

    Garden of hera
    do 23 apr

    OGENE komt naar De Lawei.

    Drie jaar werkte OGENE aan het nieuwe conceptalbum Garden of Hera en het resultaat is geweldig. Vergeet de meidengroep die je dacht te kennen, want dit is een sterke, moderne R&B-plaat: Virtuoos, alsof ze nooit anders hebben gedaan, bewegen Amy, Lisa en Shelley zich door een fraai geproduceerd web van R&B-, soul-, funk-, disco- en dance-invloeden heen, schreef OOR. 

    Het trio liet zich inspireren door de Griekse mythe over de Hesperiden, drie zingende nimfen die werden gezien als godinnen van de avond en de zonsondergang. Het was hun taak om de tuin van Hera, met daarin de boom met gouden appels, te bewaken. In de gelijknamige theatershow brengt OGENE het publiek van de dag in de nacht. Samen met een geweldige band voeren Amy, Lisa en Shelley je met persoonlijke liedjes, dans en meerstemmige zang naar goddelijke hoogtes.  

  • Alex Roeka

    Op drift
    vr 15 mei

    Alex Roeka komt naar De Lawei.

    Het nieuwe theaterprogramma van Alex Roeka is geïnspireerd door dertig jaar onderweg-zijn. De titel is dan ook Op drift. Als artiest ben je immers veel onderweg. Het is een apart leven. Een thuis heb je eigenlijk niet en als je er, dikwijls midden in de nacht, aankomt ervaar je het als een lege, vreemde plek. The Highway Is My Home zingen ze in Amerika en daar zit wat in. 

    Door de jaren heen voel je je thuis in je auto, op de snelwegen, in de theaters, de cafés, de hotels en bij de tankstations. Het is een ontwortelde, maar als je ertegen kunt, over het geheel genomen aangename manier van leven, die ook geestelijk zijn weerslag heeft: je blijft in beweging en gevoelig voor verandering en avontuur. De Volkskrant schreef over zijn vorige programma Nachtcafé Een heerlijk, vlot opgebouwd theaterconcert. Roeka rijgt de parels aan elkaar, van liedjes over liefde en vriendschap tot aan maatschappelijk geëngageerd werk.

  • Stef Bos & band

    Ik zing (van toen naar nu)
    do 11 jun

    Stef Bos & Band komt naar De Lawei.

    Ineens was hij daar in 1991 met Papa dat in Nederland en Vlaanderen hoog in de hitlijsten belandde: Stef Bos. Het nummer stond op zijn debuutalbum Is dit nu later? en ja Stef: nu ís het later. Beter gezegd 35 jaar later. 

    Stef trok met een keur aan muzikanten naar de befaamde ICP-studio in Brussel en dook in het repertoire uit die periode om een aantal songs nieuw leven in te blazen. Een lied staat immers nooit stil, een tekst kan veranderen, een stem zoekt een andere weg. Die opnames zijn de basis geworden voor een voorstelling die een afgelegde weg van 35 jaar beschrijft om te zoeken naar dat wat blijft in een wereld die verandert. En zo maken Stef en zijn band een reis door de tijd om woorden van toen naar het nu te zingen. 

Ontdek ons programma

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief