Nazanin Taheri - De Surpriseshow
Juliette de Groot

storm: Nazanin Taheri

De Surpriseshow
wo 03 feb — 20.30
03 feb
20.30
  • 03 feb
    20.30
    Schouwburg De Lawei, Drachten
    Kleine zaal (vrije zit)
    Vanaf 23 mei — 12.00

De Iraanse Nazanin Taheri groeide op in AZC Kollum. De Surpriseshow is een rauwe, vlijmscherpe solo over verloren dromen, eindeloos wachten en gezien worden. 

Nazanin Taheri komt naar de Lawei. 


In 1994 vlucht Nazanin Taheri als jong meisje uit Iran naar Nederland. Ze komt terecht in AZC Kollum. Haar grootste droom? Meedoen aan De Surpriseshow. Daarom oefent ze dagelijks haar playbackkunsten voor de spiegel. Het telefoontje van Henny Huisman kan toch niet lang meer duren? Op het AZC sluit ze vriendschap met Maya Bradarić. Ze wordt er bespuugd na de moord op Marianne Vaatstra. Het wachten duurt lang. Wachten op zekerheid. Op papieren. En op die ene uitnodiging van Henny.  
 
Jaren later staat Nazanin dan eindelijk op het podium. Met een acteursdiploma op zak. Met een bloeiende tv- en theatercarrière. En met haar eerste solovoorstelling, haar eigen Surpriseshow. Eindelijk een stapje dichter bij Henny Huisman. Het theater lijkt wel de enige plek waar dit meisje dat alles zag nu eindelijk gezien wordt.  
 
De Surpriseshow is het indringende verhaal van een kind dat opgroeit tussen onzekerheid en hoop. Een persoonlijke, rauwe solovoorstelling. Ontroerend, vlijmscherp én hilarisch. Over opgroeien in een AZC. Over verloren dromen, die jarenlang ingepakt blijven. Een voorstelling vol jeugdherinneringen. Over opbloeiende vriendschappen in de wachtkamers van een systeem dat doorverwees, maar nooit antwoordde. Wat doet dat eindeloze wachten met een kind?  
 
Met De Surpriseshow geeft Nazanin Taheri het diepe verlangen naar verandering een stem. De impact van wachten. De confrontatie met een harde werkelijkheid. Daar waar fantasie en werkelijkheid botsen. Een persoonlijk en tegelijkertijd universeel verhaal. Over de zoektocht naar een toekomst in een onzekere wereld.  

 

Stormavond

Als het STORMt in De Lawei dan zijn er professionele makers in huis die wellicht minder bekend zijn, maar die beslist (aanSTORMend) talentvol zijn. Het zijn de theater- en dansmakers van nu.

Na de voorstelling vindt er een gratis nagesprek plaats.

Onderdeel van

Nazanin Taheri

Ze werd in 1987 geboren in Iran. Haar vlucht naar Nederland en jeugd in AZC Kollum vormen de kern van haar werk als theatermaker. Nazanin studeerde af aan de Nederlandse toneelacademie. Ze speelde onder meer bij het Nationale Theater, De Toneelmakerij en Theatergroep Suburbia. Ook op tv was ze te zien, onder meer in Bennie, De Ballonvaarder en Rust en Vreugd. Met haar eigen Theatergroep In Nederland Dromen (IND) maakt ze theater met jongeren uit AZCs.  

TOBAL en Via Rudolphi Producties

De Surpriseshow is een coproductie van Nazanin Taheri, TOBAL, en Via Rudolphi Producties. TOBAL zet zich met humor, muziek en magisch realisme in voor een inclusief, toegankelijk theater. Met verhalen die gaan over mensen in onze samenleving. Geworteld in het hier en nu.  
 
Theaterhuis Via Rudolphi Producties werkt met autonome spelende makers. Theatermakers met een missie. Die verhalen vertellen die nog niet genoeg verteld worden. Hun voorstellingen zijn herkenbaar, aansprekend, prikkelend. Emanciperend, confronterend en soms ongemakkelijk. Quasi realistisch. Met een beetje tragiek en veel humor.  

credits

Regie: Esther Scheldwacht 

Wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief