Anne van Zantwijk

Theater Oostpool

Pride & prejudice
di 23 dec — 20.30
23 dec
20.30
  • 23 dec
    20.30
    Schouwburg De Lawei, Drachten
    Kleine zaal (vrije zit)
    Vanaf 24 mei — 12.00

Regisseur Florian Myer lanceert 19e-eeuwse klassieker van Jane Austen naar 2025.

Theater Oostpool komt naar De Lawei.

De wereldberoemde roman Pride and prejudice van Jane Austen geldt als feministisch meesterwerk. Niet alleen omdat het een vrouwelijke auteur betrof, maar ook omdat het boek de ‘gewone’ vrouw toonde aan een breed publiek in de vroege negentiende eeuw. In het verhaal draait het allemaal om de familie Bennet. De vijf dochters zijn niet getrouwd en zonder mannelijke erfgenaam gaat het familielandgoed verloren. 

Onderdeel van
Anne van Zantwijk
Inzoomen
Anne van Zantwijk
Inzoomen

Om deze ramp te voorkomen heeft moeder Bennet maar één doel: haar dochters moeten per direct aan de (rijke) man. Een ‘liefdesoorlog’ volgt, met de zussen als wapens in een strijd op leven en sociale dood. Het verhaal vormde in de jaren negentig de blauwdruk voor een reeks zeer succesvolle romantische komedies, die met de kennis van nu paradoxaal genoeg juist bijdragen aan problematische ideeën over de rol van vrouwen én mannen. Hoog tijd dus om de klassieker opnieuw van het maatschappelijke buskruit te voorzien dat Austen er destijds instopte. Regisseur Florian Myjer lanceert het verhaal naar het heden om vanuit een queer perspectief een theateravond te presenteren die vermaakt, ontroert en aan het denken zet.

credits

tekst en regie Florian Myjer | spel: Eelco Smits e.a. | dramaturgie: Madelon Kooijman | muziek: Marijn Brussaard | kostuums: Daphne de Winkel
www.oostpool.nl

Inschrijven voor onze nieuwsbrief