- Regie
- Maria Peters
- Cast
- Christanne de Bruijn, Annet Malherbe, Raymond Thiry, Gijs Scholten van Aschat
- Duur
- 137 minuten
- Jaar
- 2018
- Taal
- Nederlands, Engels
- Land
- Nederland
- Kijkwijzer
-
- Let op met kinderen tot 12 jaar
- Geweld
-
inclusief servicekosten
De Dirigent
Speeldata
Haar pianoleraar adviseert haar om geen toelating te doen voor het conservatorium. Omdat ze weinig meer te verliezen heeft, keert ze terug naar haar geboorteland waar ze de beroemde dirigent Mengelberg (Gijs Scholten van Aschat) smeekt om dirigeerlessen. Mengelberg ziet dat helemaal niet zitten en stuurt haar door naar Berlijn, waar ze tegen alle verwachting in als vrouw meer kans blijkt te maken. Na haar tweejarige studie aan de Rijksacademie voor Muziek zal ze daar als eerste vrouw het beroemde Berlijns Philharmonisch Orkest dirigeren. De spanning wordt haar bijna te groot, als de liefde van haar leven haar voor het blok zet. Wat zal Antonia kiezen?
De film De Dirigent is gebaseerd op het waargebeurde verhaal van de uit Nederland afkomstige Antonia Brico. Eind jaren ’20 was zij de eerste vrouwelijke dirigent ter wereld die succesvol grote symfonie orkesten dirigeerde. Tot voor kort lukte het vrouwen nauwelijks om aan de top van de wereldranglijst van belangrijkste dirigenten te komen. Dit jaar benoemde het Radio Filharmonisch Orkest voor het eerst in de Nederlandse geschiedenis een vrouwelijke chefdirigent: Karina Canellakis.
In de pers
Haalt een interessante vrouw uit de vergetelheid - De Volkskrant (★★★)
De film straalt luxe uit, met prachtige kleuren, een schitterende belichting en decors die aan Hollywoodfilms van weleer doen denken.- Het Parool (★★★)
€ 9 // CJP € 8 // Filmpas € 7
***
Om je filmavond compleet te maken geniet je in ons theatercafé Hopper van een heerlijk filmarrangement. Je betaalt dan maar €22,50 voor een filmkaartje, eten en een drankje.